Autorská píseň Běloruska, Ruska a Ukrajiny na scéně RSVK v Praze

Autorská píseň Běloruska, Ruska a Ukrajiny na scéně RSVK v Praze

Dne 27. června 2014 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal koncert autorské písně, na kterém vystoupily umělkyně ze tří slovanských států – Olga Solovjevová (Tula, Rusko), Olga Artěmenková (Kyjev, Ukrajina) a Olga Zalesskaja (Minsk, Bělorusko). Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR za podpory Velvyslanectví Republiky Bělorus v ČR a Velvyslanectví Ukrajinské republiky v ČR.
Koncert zahájil ředitel RSVK v Praze Leonid Gamza, který představil umělkyně a vyjádřil přesvědčení, že písně představitelek tří slovanských států budou blízké a pochopitelné pro všechny diváky, kteří přišli na koncert do RSVK.
Originální hudebně-poetický program koncertu se skládal z veršů a písní v ruském, běloruském a ukrajinském jazyce v podání tří talentovaných umělkyň se jménem Olga. Vystoupení za doprovodu kytary tří žen, žijících v různých zemích, bylo výrazným, emocionálním a poutavým vyprávěním o životě, ženském osudu, lásce a dětech. Nechyběly ani humorné písně, ve kterých byly velmi šikovně popsány situace ze života, které se často odehrávají v každé rodině.
Koncert „TriOl“ názorně ukázal, nakolik jsou pro všechny blízké a pochopitelné tři slovanské kultury, spojené společnými historickými a duchovními kořeny, včetně tradic bardské písně. Umožnil rovněž posluchačům ocenit krásu a neopakovatelnost jazyka a kultury každé země.
Koncert proběhl v srdečné atmosféře a diváci bouřlivě a dlouze aplaudovali triu, které se všem velmi líbilo.
Na konci vystoupení Olga Solovjevová, Olga Artěmenková a Olga Zalesskaja upřímně poděkovaly RSVK v Praze a rovněž Velvyslanectví Republiky Bělorus v ČR a Velvyslanectví Ukrajinské republiky v ČR za pomoc při organizaci koncertu.

Tento článek je dostupný v: Russian