Koncert dětské hudební školy «Gradus ad Parnassum» v RSVK v Praze

Koncert dětské hudební školy «Gradus ad Parnassum» v RSVK v Praze

Dne 24. června 2014 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze v rámci cyklu “Klasika pro děti” uskutečnil koncert na počest ukončení školního roku české hudební školy «Gradus ad Parnassum», kterou vede ruský hudebník Filipp Subbotin a jeho manželka Jana. Na koncertě rovněž vystoupili žáci české Školy umění Klecany (Praha). Akce byla připravena a organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.
Před koncertem Filipp Subbotin divákům představil pedagogy a žáky české Školy umění Klecany, která letos slaví 20. výročí. Je to jedna z nejlepších českých škol, ve které se vyučování uskutečňuje v souladu se základními odvětvími scénického umění – hudebního, tanečního, literárně-dramatického a výtvarného.
Během koncertu v Křišťálovém sále RSVK zazněla klavírní hudba v podání žáků školy «Gradus ad Parnassum», a rovněž dechová v podání žáků a absolventů hudebního oddělení školy v Klecanech (třída flétny učitelky Ireny Kratochvílové).
V podání mladých českých a ruských umělců Karolíny Mikové, Emílie Kašparové, Markéty Švehlové, Barbory Totuškové, Kristýny Krjoblové, Sarah Mikové a Anny Loudové zazněla díla J.S. Bacha, M. Gněsina, F. Chopina, A. Corelli, E. Griega mnoha jiných . Na klavír v duetu s žáky hrál Filipp Subbotin.
Na akci byli přítomni rodiče a přátelé mladých hudebníků, ruští krajané a místní občané. Diváci srdečně podporovali všechny účastníky koncertu bouřlivým aplausem.
Večer byl ukončen šálkem čaje v nenuceném, přátelském prostředí.

Tento článek je dostupný v: Russian