Umělecký večer ruského režiséra, herce a spisovatele Garnika Arazjana v RSVk v Praze

Umělecký večer  ruského režiséra, herce a spisovatele  Garnika Arazjana v RSVk v Praze

Dne 4. června 2014 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal umělecký večer ruského filmového režiséra, herce a spisovatele, člena Evropské akademie televize a rozhlasu Garnika Arazjana. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Hrdinu večera divákům představil ředitel RSVK v Praze Leonid Gamza, který rovněž přivítal v sále přítomnou manželku velvyslance Arménské republiky Nune Sejraňan a zástupce Velvyslanectví Arménie.

Garnik Arazjan si hned získal publikum krátkou a vtipnou povídkou, ve které popsal svůj pestrý životopis. Podařilo se mu se v životě realizovat v různých uměleckých žánrech a profesích: talentovaný violoncellista, osobitý herec divadel v Arménii, zajímavý scenárista a režisér celovečerních a televizních filmů.

Ze scény Velkého sálu RSVK Garnik Arazjan přečetl pražskému publiku své nejzajímavější a nejvýraznější literární díla, které napsal v různém období. Jeho krátké povídky vyšly v časopisech a novinách Moskvy a rodného Jerevanu. Vyznačují se hloubkou, humorem a ironií, skrze nichž prosvítá lehký smutek a nekonečná láska k životu.

Umělec rovněž divákům představil tři své režisérské práce – krátký film „Vzali se stařík se stařenkou“ (1971) ve kterém hráli významní ruští herci Anastázie Zujevová a Alexej Gribov a dva dokumentární filmy z cyklu „Světová vrcholná díla“ (2009), pojednávající o tvorbě velkých malířů Vincenta van Gogha a Martirose Sarjana.

Diváci RSVK v Praze upřímně vítali Garnika Arazjana v Praze a srdečně mu děkovali za jeho zajímavý, zábavný a poučný večer.

Tento článek je dostupný v: Russian