Koncert dětského hudebního studia „Cantabile“ v RSVK v Praze

Koncert dětského hudebního studia „Cantabile“ v RSVK v Praze

Dne 3. června 2014 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal koncert dětského hudebního studia „Cantabile“.  Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Tento večer se žáci studia  při svém vystoupení velmi snažili, protože diváky byli především jejich rodiče, babičky, dědečkové, bratři, sestry a přátelé. Na konci školního roku  ukázali, co se za předcházející období v hudebním studiu naučili.

Studio „Cantabile“ pod vedením Lilii Zakirovové zahájilo svoji činnost v roce 2010. Navštěvují je  především děti krajanů, žijících v Praze. Učí se zde noty, hře na klavír, zpěvu, seznamují se s vrcholnými díly hudební klasiky. Každoroční koncerty studia „Cantabile“ na závěr školního roku se staly v RSVK v Praze již dobrou tradicí.

Během koncertu děti hrály klasické klavírní skladby, zpívaly ve sboru i sólově veselé dětské písně a „častušky“. Zvlášť  příjemně diváky překvapila  devítiletá Ruta Etlinová, v jejímž podání zazněla „Habanera“ z opery Georgese Bizeta „Carmen“ ve francouzském jazyce.

Diváci svým aplausem a srdečnými úsměvy odměňovali každé vystoupení mladých umělců.

Tento článek je dostupný v: Russian