Výstava běloruského fotografa Stanislava Karbanoviča v RSVK v Praze

Výstava běloruského fotografa Stanislava Karbanoviča v RSVK v Praze

Dne 19. května 2014 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnilo zahájení výstavy běloruského fotografa Stanislava Karbanoviča „Žízeň po životě“. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím Běloruské republiky v ČR.

Vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza přivítal hosty a představil  Stanislava Karbanoviča – mladého talentovaného fotografa z Minska, jenž obdržel mnoho diplomů na městských i republikových výstavách a poprvé představil svá díla v Praze.

Jeho tvorba je především věnována kráse lesní přírody, rodnému městu Minsku a všemu, co Stanislava v životě obklopuje. V samotném názvu „Žízeň po životě“ je pro něho, od dětství invalidu, který je nucen  neustále překonávat svoji nemoc kvůli své oblíbené činnosti a blízkým lidem, obsažen zvláštní smysl.

První tajemník  Velvyslanectví Běloruské republiky v ČR Andrej Kucharčik poděkoval všem organizátorům výstavy a popřál mladému běloruskému fotografovi nové tvůrčí úspěchy.

K hostům promluvila i členka Běloruského svazu malířů a kurátorka projektu Oxana Arakčejevová, která pověděla o pozoruhodných uměleckých i lidských kvalitách Stanislava Karbanoviča. Zmínila se i o tom, jak se připravovala jeho první personální výstava v rámci dobročinné akce Velvyslanectví ČR v Běloruské republice a Minského mezinárodního ženského klubu manželek velvyslanců, diplomatů a zahraničních představitelů v Běloruské republice.

Návštěvníci výstavy zvlášť ocenili výstižnost pohledu a umění Stanislava Karbanoviča uvidět a zvěčnit krásu každodenního života ve všech detailech.

Na zahájení výstavy bylo přítomno mnoho hostů z řad krajanů a občanů Běloruska, žijících v Praze, ale i českých občanů.

Tento článek je dostupný v: Russian