Regionální kolo soutěže „Ars Poetika. Památník Puškinovi“ v RSVK v Praze

Regionální kolo soutěže „Ars Poetika. Památník Puškinovi“  v RSVK v Praze

Dne 23. srpna 2014 se na scéně Velkého sálu RSVK v Praze uskutečnilo regionální kolo celostátní soutěže ruského jazyka „Ars Poetika. Památník Puškinovi“, kterého se zúčastnili žáci a studenti škol Středočeského kraje. Na scéně RSVK vystoupilo okolo 60 žáků a studentů z Prahy, Kolína, Ledče nad Sázavou, Sedlčan a jiných měst.

Program, připravený kolektivy škol, byl velmi pestrý a různorodý. Ze scény zazněly verše A. Puškina, písně V. Vysockého a V. Coje, byly předvedeny inscenace ruských lidových pohádek a pohádek A. Puškina.

Porotu, která hodnotila vystoupení, tvořili předseda České asociace rusistů Jiří Klapka,vedoucí katedry ruského jazyka Pedagogické fakulty UK Lenka Havelková, rusistka a překladatelka Jana Vacková, lektorka Kurzů ruského jazyka při RSVK Natalija Benžalovová.

Vítězi kola se stali studenti Slovanského gymnázia z Prahy, gymnázia z Kolína a Školy Františka Petřiny z Prahy.

Závěrečné kolo republikové soutěže  „Ars Poetika. Památník Puškinovi“ se uskuteční v RSVK v Praze 6. června v rámci oslav Dne ruského jazyka v České republice.

Vystoupení českých žáků a studentů zhlédla také delegace z Estonska – členové Svazu učitelů ruského jazyka a literatury. Po ukončení soutěže navštívili Kurzy ruského jazyka při RSVK, kde se s nimi vedoucí kurzů podělila o zkušenosti ze spolupráce s místními učiteli – rusisty. Mimo jiné se členové delegace z Estonska dozvěděli, jaké formy podpory a práce s učiteli ruského jazyka českých základních, středních a vysokých škol praktikuje RSVK v Praze. Hosté se rovněž seznámili s činností Střediska kolektivního přístupu k ruským vzdělávacím službám.

Tento článek je dostupný v: Russian