Mezinárodní vědecko-praktická konference „Inovační informační technologie“ v RSVK v Praze

Mezinárodní vědecko-praktická konference  „Inovační informační technologie“ v RSVK v Praze

Dne 22. dubna 2014 byla v RSVK v Praze zahájena mezinárodní vědecko-praktická konference „Inovační informační technologie“. Organizátory akce byli  Vědecko-výzkumná univerzita „Vysoká škola ekonomiky“ (VVU – VŠE) a Federální agentura  Rossotrudničestvo.

Akce se uskutečnila již potřetí v rámci realizace Dohody o spolupráci mezi VVU – VŠE a Rossotrudničestvem za podpory  Státní dumy Ruské federace , Ruské akademie věd, Ministerstva pro vzdělávání a vědu RF, Ministerstva  spojů a hromadných sdělovacích prostředků RF.

Přípravu konference měl na starost organizační výbor  VVU – VŠE a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR za podpory Velvyslanectví RF v ČR a Obchodního zastupitelství RF v ČR.

Na konferenci do Prahy přijelo více než 120 vědců, odborníků a zástupců obchodních kruhů z Rakouska, Běloruska, Ruska, USA, Česka a Švýcarska.

Na zahájení vystoupili představitel Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza, rektor Vysoké školy řízení, informatiky, ekonomiky a práva Jiří Dvořák (ČR), vedoucí oddělení elektronického řízení Departamentu informačních technologií a spojů Vlády Ruské federace Sergej Sedojkin, prezident společnosti INARTE Peter Holman (USA), obchodní zástupce RF v ČR Alexandr Turov, ředitel Akademického střediska v Praze Josef Mráz (ČR), prorektor VVU – VŠE a ředitel Institutu informačních technologií Alexej Šelkovskij, profesor VŠE Jaroslav Halík (ČR) aj.

Všichni řečníci poukázali na důležitost a aktuálnost konference jak s vědeckého, tak i praktického hlediska. Zvláště byla vyzdvihnuta důležitost výměny zkušeností a úspěchů, rychlost využití pokrokových informačních technologií v procesu přípravy mladých odborníků, kteří jsou využíváni v praktické činnosti.

Pozdrav účastníkům a hostům konference předali i ruští kosmonauti Michail Tjurin, Alexandr Skvorcov a Oleg Artemjev, kteří se nyní nacházejí na Mezinárodní vesmírné stanici.

První den bylo po plenárním zasedání vyslechnuto 15 referátů, které přednesli významní vědci a odborníci  z Ruska (Moskva, Vladivostok, Dubna, Rostou na Donu, Saratov), USA a České republiky.

III. mezinárodní vědecko-praktická konference „Inovační informační technologie“se uskuteční v RSVK v Praze ve dnech 22.-25. dubna 2014.

Na konferenci proběhnou zasedání v následujících sekcích:

–         inovační informační technologie ve vzdělání;

–         inovační informační technologie ve vědě;

–         inovační informační technologie v průmyslu;

–         inovační informační technologie v sociální sféře.

Na programu konference je rovněž konání ve dnech 23.-24. dubna mezinárodního festivalu „Elektronická budoucnost 2014!“, jež proběhne formou seminářů, kulatých stolů a prezentací. Vystoupí na nich ruští a zahraniční vědci a odborníci.

O konferenci informují korespondenti ITAR-TASS, noviny vědecké společnosti Ruska „Poisk“ a noviny Parlamentského svazu Běloruska a Ruska „Sojuznoe Veče“.

 

Tento článek je dostupný v: Russian