Koncert z cyklu „Poselství umění“ v RSVK v Praze

Koncert z cyklu „Poselství umění“ v RSVK v Praze

Dne 11. dubna 2014 v Křišťálovém sále RSVK v Praze v rámci realizace projektu „Poselství umění“ vystoupili mladí hudebníci z Petrohradu – laureáti mnoha mezinárodních soutěží Andrej Sannikov (flétna) a Jelizavěta Ivanovová (klavír).

Akce se uskutečnila v rámci realizace federálního programu „Kultura Ruska“ za podpory Ministerstva kultury RF a Federální agentury Rossotrudničestvo. Petrohradský Dům hudby letos představil v RSVK v Praze již třetí koncert z cyklu „Poselství umění“.

Jelizavěta Ivanovová (klavír) je absolventkou Moskevské státní konzervatoře P. Čajkovského (třída národního umělce RF, profesora Sergeje Dorenského). Hudbou se zabývá od čtyř let. V současné době studuje na Moskevské státní konzervatoři a současně i na Vysoké škole hudby a divadla v Hamburku. Je stipendistkou Ministerstva kultury RF a Mezinárodního dobročinného fondu Vladimira Spivakova.

Andrej Sannikov (flétna) se narodil ve městě Čajkovskij (Permská oblast). V současné době je studentem Moskevské státní konzervatoře P. Čajkovského (třída národního umělce RF Leonida Lebeděva). Vystupoval se sólovými koncerty v Moskvě, Kaliningradu, Iževsku, Čajkovském.

Mladí ruští hudebníci vystoupili v Křišťálovém sále s programem, který zahrnoval skladby S. Rachmaninova, B. Godara, F. Borna, F. Chopina, M. Ravela aj. známých skladatelů. Mimo jiné zazněl „Vokaliz“ S. Rachmaninova a „Vídeňský karneval“ R. Genéa.

Na koncertě bylo přítomno více než 50 milovníků vážné hudby z řad českých občanů a ruských krajanů, především mládež. Publikum srdečně přijímalo mladé ruské umělce a náležitě ocenilo vysokou úroveň jejich podání. Každé vystoupení bylo odměněno bouřlivým aplausem.

Po koncertě se rozpoutala srdečná beseda, při níž mladí umělci odpověděli na četné dotazy diváků.

Tento článek je dostupný v: Russian