Setkání členů Svazu ruskojazyčných spisovatelů v RSVK v Praze

Setkání členů Svazu ruskojazyčných spisovatelů v RSVK v Praze

Dne 20. března 2014 se v Literárním salonu RSVK v Praze konalo další zasedání členů Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Setkání „Literátore, co je nového?“ tradičně zahájil předseda svazu, satirik Sergej Levickij, který přítomné seznámil s programem činnosti sdružení na nejbližší období. Pověděl o připravovaném každoročním VII. mezinárodním literárním festivalu v Praze, který se uskuteční v hlavním městě ČR v dubnu.

Poté pozval všechny přítomné na diskuzi, při které se projednaly nové básně a povídky a rovněž byla možnost se podělit o své dojmy z přečtených knih. Každý měl možnost se vyjádřit a přečíst svá vlastní díla.

Mladá básnířka Natalija Volkovová představila své nové verše, věnované Česku. Pověděla též o nedávno vydané v ruském jazyce knize Zdenka Jirotky „Saturnin“, jejíž prezentace se uskutečnila v RSVK 20. února t.r.

Básně z cyklu „Roční období“ přednesla básnířka Maja Korotčevová. Věra Podojnicynová představila divákům své vlastní verše. Nelli Novaková, která je mezi krajany známá svými akroverši, seznámila účastníky se svojí tvorbou, a rovněž se podělila o dojmy z nedávno přečtené knihy – románu Diny Rubinové „Syndrom Petrušky“, ve kterém se děj odehrává v Praze.

Večer členů Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR proběhl v přátelské a nenucené atmosféře.

Tento článek je dostupný v: Russian