Koncert studentů Pražské státní konzervatoře v RSVK v Praze

Koncert studentů Pražské státní konzervatoře v RSVK v Praze

Dne 19. března 2014 se ve Velkém sále RSVK v Praze uskutečnil koncert vážné hudby. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Poprvé na scéně RSVK vystoupily studentky Pražské státní konzervatoře a Akademie hudby Markéta Nádvorníková (housle) a Anna Paulová (klarinet) – laureátky mnoha státních a mezinárodních soutěží. Klavírní doprovod zajistily profesorka konzervatoře Daniela Foltýnová a studenka Anežka Suchanová.

Mladé české hudebnice předvedly vysokou uměleckou úroveň při interpretaci skladeb z různého období – od baroka po XX.století, jež posluchačům umožnily pohroužit se  do světa filozofie vážné hudby.

Markéta Nádvorníková virtuózně zahrála na housle partitu č.3 J.S. Bacha a 3. část houslového koncertu J. Brahmse. V jejím podání rovněž zazněla díla W.A. Mozarta a N. Paganini.

Poté Anna Paulová mistrně zahrála témata a variace pro klarinet a klavír G. Rossini. Hosty obzvlášť zaujala interpretace díla I. Stravinského pro sólo klarinetu.

Koncert měl velký úspěch. Mezi diváky bylo mnoho ruských krajanů a českých občanů, kteří si přišli poslechnout mladé hudebníky a skladby světové klasiky.

Tento článek je dostupný v: Russian