Koncert dětského hudebního studia v RSVK v Praze

Koncert dětského hudebního studia v RSVK v Praze

Dne 14. března 2014 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnil koncert Dětské hudební školy při Velvyslanectví RF v ČR. Akce byla organizována dětským hudebním studiem při Velvyslanectví RF v ČR za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Na koncertě, který se skládal ze dvou částí, vystoupilo 37 žáků prvního a druhého stupně pedagogů Siruš Mkrtčajan a Ludmily Šenšinové (klavír), Jevgenije Fantové (housle) a Igora Sergejeva (kytara). V jejich podání zazněly klasické, moderní a džezové skladby. V souboru housle-klavír žáci zahráli hudební kompozici spolu se svými pedagogy.

Každé vystoupení žáků hudební školy bylo vítáno bouřlivým aplausem  nejvděčnějších posluchačů – rodičů, dědečků a babiček, bratrů a sester. Na hosty koncertu udělala dojem čtyřruční hra na klavír mladých hudebníků. Zvlášť bouřlivě sál aplaudoval virtuózní hře Andreje Nosova (kytara), který získal diplom na mezinárodní soutěži, a Gleba Korotkovo (klavír). Po zahrání složitého preludia a fugy J.S. Bacha Gleb Korotkij efektivně ukončil koncert bravurní džezovou kompozicí Joe Garlanda „Dobrá nálada“.

Příjemným překvapením pro všechny bylo vystoupení mladé pěvkyně, studentky 1. ročníku HAMU, laureátky dvou mezinárodních soutěží Varine Mkrtčajan. V jejím podání zazněla díla „Dobrou noc“ A. Dvořáka a árie Susanny z opery „Figarova svatba“ W.A. Mozarta.  Na klavír Varine doprovodila její matka Siruš Mkrtčajan.

Na závěr ředitelka Dětské hudební školy při Velvyslanectví RF v ČR Inga Mertke poděkovala Ruskému středisku vědy a kultury za podporu při organizaci akce. Poblahopřála všem žákům ke zdařilému vystoupení a popřála pěkný začátek jarních prázdnin.

 

Tento článek je dostupný v: Russian