Setkání Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR v RSVK v Praze

Setkání Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR v RSVK v Praze

Dne 24. října 2013se v Literárním salonu Ruského střediska vědy a kultury v Praze konalo další setkání členů Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR. Seminář – diskuze „Proč píši?“ byl připraven ve spolupráci s Klubem KROSS (Praha).

Večer zahájil předseda Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR Sergej Levickij, který představil svého hosta Sergeje Sinicyna – vedoucího Klubu KROSS – střediska psychologického tréninku, zaměřeného na rozvoj člověka.

Cílem setkání bylo seznámení s tvorbou místních autorů, kteří píší  v ruském jazyce a mohou o sobě povyprávět, přečíst úryvky ze svých děl a rovněž představit svá díla nejen publiku, ale i profesionálnímu psychologovi – Sergeji Sinicynovi. Neformální prostředí večera napomáhalo přátelské besedě na téma „Co a pro koho píši“.  Všichni přítomní se aktivně zapojili do diskuse.

Na večeru byli přítomni členové Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR Igor Saveljev, Viktor Kazakov, Irina Bespalovová aj. a rovněž hosté z řad ruských krajanů i místního obyvatelstva.

Tento článek je dostupný v: Russian