Večer petrohradského divadla „Za Černou říčkou“ v RSVK v Praze

Večer petrohradského divadla „Za Černou říčkou“ v RSVK v Praze

Dne 2. října 2013 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnil večer petrohradského divadla „Za Černou říčkou“. Akce byla organizována  Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR ve spolupráci s pražským Art-centrem MOST.

Setkání umělců s diváky Ruského střediska vědy a kultury v Praze zahájil ředitel RSVK Leonid Gamza, který přivítal umělce z Petrohradu, již přiletěli do českého hlavního města, aby se zúčastnili Týdne ruské slovesnosti a ukázali na scéně nedávno otevřeného Art-centra MOST svá nejlepší představení.

Hlavní režisér divadla „Za Černou říčkou“ a režisér divadla BDT Ivan Stavinskij povyprávěl o divadle, které se v Petrohradu objevilo přesně před 30 lety. Vzniklo jako ochotnické studio a poté si vysloužilo pověst jednoho z nejpopulárnějších  a nejvíce navštěvovaných profesionálních nestátních divadel Petrohradu. Zajímavé povídání režiséra a herců o nejznámějších představeních kolektivu „Za Černou říčkou“, které byly nejednou oceněny prestižními divadelními cenami, byl doprovázen videozáznamem a hudební improvizací výborného klavíristy Dmitrije Gajvoronského.

Večer plný klavírní hudby, humoru a poezie v podání Ivana Stavinského a Anatolije Žuravina poskytnul divákům RSVK mnoho radosti.

Tento článek je dostupný v: Russian